Major Award Honorees
Kellenberg Memorial High School General Excellence Award
Kayla Marlena Benjamin & Amir Isaah Jeudy
Kellenberg Memorial High School Fr. Francis T. Keenan, S.M. Valedictorian Award
Ryan Christopher Gerhart & Megan Catherine Monaghan
Academic Excellence Award Awarded
Ryan Christopher Gerhart & Olivia Marianna Montolio
Brother Richard J. Hughes, S.M. Service Award
Ava Rose Petrosky & Sebastian Ramiro Arreaga-Cacao
Edward J. Dunn Student-Athlete Award
Katherine Mary Shammas & Jaden Anthony Lyons
Awards for Special Activities
Leila Soleil Arbouet & Joseph James Napoli
Band Award for Excellence In and Dedication to the Band
Logan Ann McCann & Amanda Hope Pillig
Blue and Gold Award for Excellence In and Dedication to the School Yearbook
Joseph Jeffrey Carusone & Brooke Lara Cassatto
Chorus Award for Excellence In and Dedication to the Chorus
Michelle Ann Cuocci & Connor James Nelson
Drama Award for Excellence In and Dedication to the Drama Club
James William Cross & Lauren Nicole Tarpey
Orchestra Award for Excellence In and Dedication to the Orchestra
Erin Ryan Cunnane & Christian Joseph Terranova
Parish Religious Education Program Award for Contributing the Most to the Teaching of Religious Education
Elizabeth Farrand Mooney & Angelo John Tsassis
Phoenix Award for Excellence In and Dedication to the School Newspaper
Brody Reagan Holohan & Jillian Marie Scocca
Speech and Debate Award for Excellence In and Dedication to the Speech and Debate Club
Civic Award Recipients
Rino Robert Monteforte
State of NY-Office of the Attorney General-“Triple C” Award Recognizing “Character, Courage, and Commitment”
Teresa Grace Moulder
Town of Hempstead Award for Community Service and Academic Excellence
Adrian Edward Nowak
State of NY-Office of the State Comptroller-Student Achievement Award
Amanda Hope Pillig
State of NY-Office of the Attorney General-“Triple C” Award Recognizing “Character, Courage, and Commitment”
Tyler Michael Evert
State of NY-Office of the State Comptroller- Student Achievement Award
Erin Ryan Cunnane
Nassau County Award for Community Service and Academic Excellence
Olivia Rose Rasweiler
State of NY Third Congressional District Letter of Merit
Christian Joseph Terranova
State of NY Third Congressional District Letter of Merit
Outstanding Seniors in Individual Subjects
Salvatore Patrick Russo & Erin Christine Lamoreaux
Outstanding Seniors in American Sign Language
Rebecca Rose Doyle & Amir Isaah Jeudy
Outstanding Seniors in English
Samantha Mae Nobles & Ernesto Manuel Feliciano III
Outstanding Seniors in Fine Arts
Carla Lorena Vazquez-Jimenez & Gabriel Hector Granados
Outstanding Seniors in French
Sofia Patricia Panek & Amir Isaah Jeudy
Outstanding Seniors in History
Allison Maria Faderl & Ryan Christopher Gerhart
Outstanding Seniors in Latin
James William Cross & Julianna Noreen DiBiase
Alicia Walsh Academic Excellence in Mathematics Award
Connor James Nelson & Michelle Ann Cuocci
Outstanding Seniors in Music
Sebastian Ramiro Arreaga-Cacao & Kayla Marlena Benjamin
Outstanding Seniors in Religion
James William Cross & Rebecca Rose Doyle
Outstanding Seniors in Science
Kayla Marlena Benjamin & Ethan P. Brown
Outstanding Seniors in Spanish